Záhlinice - Mrlínek 3:1(1:1)

07.08.2017
Lepší návrat do okresního přeboru po šesti letech jsme si nemohli přát.

V úvodním kole jsme přivítali na domácím hřišti celek Mrlínku,který patří řadu let mezi lepší polovinu okresního přeboru. Od úvodní minuty jsme se do soupeře pustili rychlím napadáním a v podstatě okamžitě jsme si vypracovali první šanci.Přesto že jsme ji neproměnili,pokračovali jsme v aktivní hře a ve 13.minutě po krásném uvolnění od L.Hejníka nás poslal do vedení T.Mrkvica.Po několika minutách jsme se dostali do další šance po krásné kombinaci a přiťuknutí T.Mrkvici na T.Motala,který prudkou střelou mířil do prostoru branky,ale hostující golman ukázal svoje kvality.Poté ještě pálil ze střední vzdálenosti T.Rusnok,ale brankář byl opět na místě.Hosté se snažili přecházet do útoku hlavně přes křídelní prostory,ale připravená defenziva stačila všechny náznaky v zárodku přerušovat.Přišla ale 23. minuta a bylo zle,domácí zahrávali u půlící čáry trestný kop,centr L.Paštěky hosté zblokovali a přešli do rychlého protiútoku,J.Ledina na pozici posledního uklouzl a hostující útočník po uvolnění chladnokrevně zakončil do domácí svatyně-1:1.Domácí tato branka očividně zaskočila a hra v poli se postupně do konce poločasu vyrovnala.Přesto si domácí ještě dvě šance vypracovali,ale střelu.L.Paštěky opět chytil hostující brankář a střelu T.Goce zastavila tyč. Druhy poločas začali domácí jak ten první a hned v první minutě hosté odvracely samostatný průnik T.Mrkvici a následnou dorážku L.Paštěky vykopával hostující obránce z poloprázdné klece.Po několika minutách se opět předvedl hostující golman a jak pumelici L.Paštěky tak několik dalších nebezpečných střel T.Goce,T.Motala nebo T.Mrkvici lapil.Domácí měli šance na dva zápasy,ale koncovka někdy byla ukvapená,nepřesná a zbrklá.Hosté se moc do hry nedostávali a snažili se ubránit remízový stav.Naši hráči byli přesto trpěliví a po faulu na T.Mrkvicu dostali šanci pokutového kopu,ten proměnil L.Paštěka a domácí šli do vedení 2:1.Neuběhli ani 3 minuty a bylo ještě veseleji,po rychlé narážečce se dostal míč k rozběhnutému T.Motalovi,který ukázkovým ,,hanáckým nartem" nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci-3:1.Hosté poté vystřídali,překupili hru na tři útočníky,ale kromě krásné střely z 25 metrů,která orazítkovala břevno se do vážnější šance nedostali.Naši hráči si vítězství zasloužili za poctivý výkon na všech postech a doufejme,že v předvedené hře a nasazení budou pokračovat i v dalších zápasech.

Záhlinice - Mrlínek 3 : 1 (1:1)